O nás

Zdravíme všechny milovníky těchto nádherných zvířátek :)

Jmenuji se Romča  a se svým přítelem Lukym se již nějaký čas věnujeme myšákům. Po delší teoretické přípravě jsme si 21. 4. 2012 přivezli domů své první dva myšáky Theoška a Trickyho Woo. Tito dva malí raubíři nás tak okouzlili a vtáhli do svého světa, že hned za chvilku po nich přišli další a pak další… všichni to známe :D

Postupně jsme sbírali zkušenosti a rady dlouholetých chovatelů – hlavně Ch.s. Od Krisicy, které tímto moc děkujeme.  S Terezkou (Ch.s. Od Krisicy) celou dobu spolupracujeme a můžu říct, že jsme pod jejími křídly :). Aktuálně hodně spolupracujeme i s Ch.s. Illegal Rats, která nám pomáhá, co je v jejich silách a my moc děkujeme :).

Začali jsme se svými kluky jezdit na výstavy, kde jsme již získali pár krásných cen – http://www.uraubiru.cz/nase-vyhry/.

A nyní máme krásné chovné samce a klec neskutečně raubířských slečen, které dovádí od rána do večera. Naše členská stanice je zaměřená na chov siamáčků a strakáčků ve všech srstích a varietách :).

Zabýváme se pouze v zájmové rovině chovem a občasným odchovem ušlechtilých variet potkana laboratorního. Naším cílem je chovat čisté barevné linie zdravých a dlouhověkých potkánků pro vlastní potřebu, činnost stanice je založena na nepodnikatelském základě (tzn., potkani jsou chováni jako domácí mazlíčci a nikoli jako zdroj obživy za účelem dosažení zisku…)

 

Hrdě se hlásíme k našemu členství v Českém klubu potkanů, kde jsme registrováni jako ChS U Raubířů od 1. 2. 2013.

Trojlístek - Yummy, Zohan a Zeus